DARÜŞŞAFAKA EĞİTİM KURUMLARI


Salih Zeki Matematik Araştırma Projeleri

11. SALİH ZEKİ M.A.P.Y. FİNAL SERGİSİ HAKKINDA DUYURU

Değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrenciler; Öncelikle yarışmamıza gösterdiğiniz ilgi ve proje hazırlama sürecinde verdiğiniz emekleriniz için her birinize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ülkemizin ve tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı Corona Virüs Salgını nedeniyle, Darüşşafaka Eğitim Kurumları olarak bizler de bazı tedbirler almak durumunda kaldık.

1) MEB kararıyla, okulların 30.04.2020’ye kadar kapalı olması ve sonraki sürecin henüz belirsiz olması

2) Yarışmamıza Türkiye çapında birçok başvurunun yapılmış olması ve buna karşın, ülke çapında alınan “yurt içi seyahat sınırlama önlemleri” gibi nedenleri göz önünde bulundurarak, jüri üyelerimizin de ortak kararıyla bu yıl yarışmamızın sadece “ön değerlendirme” kısmının gerçekleştirileceğinin ve Final Sergisinin yapılamayacağının duyurusunu üzülerek yapmak durumundayız.

Süreçle ilgili beklenmedik başka bir gelişme olması durumunda duyurular yine bu web sayfasından yapılacaktır.

“Önce sağlık” diyerek kurumumuzca alınan kararları anlayışla karşılamanızı ve sağlıklı günlerde tekrar görüşebilmeyi temenni ediyoruz.

Sağlıklı günler dileklerimizle.

Darüşşafaka Lisesi’ni 1882’de birincilikle bitiren matematikçi Salih Zeki adına Türkiye genelinde ortaöğretim (lise) öğrencileri arasında düzenlenen “Salih Zeki Matematik Araştırma Projeleri Yarışması” öğrencilerin matematik alanında yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak, onları bilimsel araştırma yapmaya özendirmek ve bu alanda birbirleriyle iletişim ve paylaşımda bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor. 2010 yılından bu yana düzenlenen ve Türkiye’deki  tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmaya her okul en çok üç projeyle katılabiliyor. Üniversitelerin matematik bölümü öğretim üyelerinden oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen projelerden ön elemeyi geçenler, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda Mayıs ayında gerçekleşecek Final Sergisi’nde proje sunumlarını yapıyorlar. Dereceye giren proje sahiplerine para ödülleri, yarışmada finale kalan öğrencilere ise çeşitli hediyeler veriliyor.

” 11. SALİH ZEKİ MATEMATİK ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

ÖN ELEMEDE BAŞARILI OLAN PROJELER “

ÖN ELEME SONUÇLARI

KATILIM KOŞULLARI || PROJE HAZIRLAMA REHBERİ || BAŞVURU FORMU

salih_zeki